סובלים מחרדות ? סדנא חוויתית של 4 מפגשים - ומתחילים לחיות בלי חרדות ומתח נפשי !

פנו עוד היום למרכז ארצי לטיפול בחרדות ומתח נפשי "שלמות" ותתחילו להנות מהחיים !
סוגי דיכאון

דיכאון מהווה כהפרעת מצב רוח לכל דבר ועניין, אך יחד עם זאת, נהוג לחלק את הדיכאון למספר סוגים שונים. ההבדלים בין הסוגים יבואו לידי ביטוי הן בתסמינים של הדיכאון, הן בסיבות להיווצרותו והן במאפייניו השונים. הבנת סוג הדיכאון, תהווה צעד חשוב להתאמת הטיפול היעיל בבעיה. 

דיכאון מג'ורי 


דיכאון מג'ורי הוא דיכאון קליני - דיכאון זה משפיע על הסובלים ממנו בצורות שונות וכחלק מכך, כל אחד מהם חווה תסמינים מעט שונים.

דיכאון כרוני 
 אבחון דיכאון מג'ורי מתבסס על זיהוי של מינימום ארבעה תסמינים מתוך הרשימה הבאה: מצב רוח מדוכא, ירידה או עליה במשקל, עייפות, פגיעה בקשב ובריכוז, חוסר אנרגיה, חוסר שינה או יתר שינה, מחשבות אובדניות, ירידה בחדות החשיבה ותחושת חוסר ערך – כאמור, מי שחווה ארבעה או יותר מהתסמינים הללו למשך תקופת זמן רציפה, הארוכה משבועיים, יאובחן, קרוב לוודאי, כסובל מדיכאון מג'ורי. 
משתייך לקטגוריה של דיכאון מג'ורי - הדיכאון מוגדר ככרוני כאשר 4 או יותר מתסמיני הדיכאון מלווים את הסובלים ממנו למשך תקופה האורכת שנתיים ומעלה. 

דיסתימיה (דיכאון קל)
 מדובר בדפוס של דיכאון אשר אינו נחשב לחריף כמו הדיכאון המג'ורי, אך הוא נמשך לאורך זמן רב – שנתיים ומעלה. האדם אשר סובל מדיסתימיה, יחווה לפחות 2 מתוך רשימת התסמינים הבאים: ירידה בתיאבון, מצב רוח ירוד, עליה או ירידה בשעות השינה, עייפות, ירידה בריכוז, תחושה של חוסר ערך עצמי.

דיכאון חורף
דיכאון חורף, מגיע כשמו עם תחילת עונת החורף ונעלם עם סיומה. רמת הדיכאון יכולה להיות קלה ולהגיע גם למצב של דיכאון מג'ורי. 
התסמינים אשר יהוו את נחלתם של הסובלים מסוג דיכאון זה: תחושת עצב, עלייה ברמת התיאבון ועייפות. 

דיכאון אחרי לידה
 דיכאון אשר כשמו, מהווה את נחלתן של נשים אחרי לידה – תסמיני הדיכאון מופיעים עד לארבעה שבועות לאחר הלידה. ברוב המקרים, סוג זה של דיכאון מתאפיין בתסמינים של דיכאון מג'ורי, אך ישנם גם מקרים קיצוניים בהם הדיכאון מוביל למצבים פסיכוטיים. 

ציקלותימיה
אנשים אשר סובלים מציקלותימיה חווים שינויים מהירים ברגשות שלהם. 
הם יכולים לחוש תחושת דיכאון במשך שעות ארוכות וימים רבים ובפתאומיות ולפרק זמן קצר, התחושה תהפוך לתחושת שמחה וחיות. מדובר בגרסה הפחות קשה של הפרעה דו – קוטבית (מאניה דפרסיה).   
דיכאון קטטוני
 קטטוניה תהווה בדרך כלל תוצר של דיכאון מג'ורי – מדובר בירידה משמעותית בפעילות המוטורית ובהתעלמות מהסביבה. 
אדם אשר סובל מדיכאון קטטוני, עלול להגיע למצב בו הוא קופא למשך שעות ארוכות בלי לשים לב למתרחש סביבו ולחולפים על פניו. 
מלנכוליה
מלנכוליה היא נגזרת של הדיכאון המז'ורי – וזאת למרות שלא כל מי שסובל מדיכאון מז'ורי חווה גם מלנכוליה. המלנכוליה מתאפיינת בתסמינים כמו: חוסר עניין, חוסר הנאה מפעולות כמו אכילה ומין, ירידה במשקל, יקיצה מוקדמת ותחושת עצבות כללית. 
דיכאון לא טיפוסי (דיכאון אטיפי)
מדובר בדיכאון עם מאפיינים של הדיכאון המג'ורי, אך חלק מהסימפטומים של הדיכאון המג'ורי אינם מתקיימים במקרה הזה. הסימפטומים של דיכאון לא טיפוסי הם שינה מרובה, תיאבון יתר וחיפוש מתמיד אחר פעילויות שונות אשר גורמות להנאה. 

דיכאון קדם וסתי
רוב הנשים מעידות על הפרעות ותופעות שונות אותן הן חוות סמוך להופעת הווסת החודשית. אך ישנן נשים אשר ההפרעות הללו הן קיצוניות ומוגדרות כהפרעות פסיכיאטריות. התסמינים אותן חוות הנשים הסובלות מדיכאון קדם וסתי: דיכאון, חרדות, ירידה בתיאבון, תחושת מתח ובעיות בשינה. 
דיכאון בגיל ההתבגרות
בני הנוער נאלצים להתמודד עם שינויים גופניים והורמונאליים ועם לחצים רבים, מה שיכול לגרום במקרים מסוימים לדיכאון. דיכאון בגיל ההתבגרות כולל בדרך כלל זעם, כעס ותוקפנות ועלול להוביל לשימוש בסמים ובאלכוהול.  
אם גם אתם סובלים מדיכאון ומעוניינים להשאיר אותו מאחוריכם ולצעוד לעבר ימים אופטימיים יותר, אל תהססו ליצור אתנו קשר כבר היום. 
לא נמצאו תמונות
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים