דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא תהליך חווייתי אשר נועד להפגיש את המתרגלים עם חלקים אשר מצויים עמוק בתת מודע אצל כל אחד מהם ולא תמיד נגישים עבורם ביום יום.

טיפול בדמיון מודרך כולל תרגילים שלצד האפקטיביות שלהם ככלי המסייע לשיפור איכות החיים, הם גם מהנים, מעניינים ועשירים בדימויים, סמלים וסיפורים.

דמיון מודרך מאפשר למתרגלים להכיר מקרוב את הרגשות העמוקים שלהם, המחשבות שלהם, האמונות שלהם והקשיים שלהם. באמצעות דמיון מודרך ניתן ללמוד באופן הדרגתי, כיצד לשחרר את הרגשות השליליים המחשבות הפוגעות והקשיים וללמוד למצוא ולהתמקד בחיובי.

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין דמיון מודרך לבין NL
P - אומנם מדובר ב-2 טכניקות אשר משתלבות בהרמוניה זו עם זו ויוצרות יחדיו תוצאות נפלאות, אך יחד עם זאת, דמיון מודרך מהווה כלי מתוך ארגז כלים שלם אשר מהווה חלק מטכניקת NLP.

תרגול דמיון מודרך נמצא כאפקטיבי במיוחד עבור אלו הסובלים מחרדות ופוביות. הפוביות יוצרות במקרים רבים מצבים של הימנעות מסיטואציות שונות בגלל אותה פוביה – לדוגמא, מי שסובל מחרדה חברתית יעשה כל שביכולתו בכדי להימנע מסיטואציות חברתיות שהוא לא רגיל בהן.


באמצעות דמיון מודרך, לומד המתרגל למצוא את החלקים המצויים בתוכו אשר ביכולתם להגן עליו ברגעים הנתפסים אצלו כמסוכנים או בעייתיים. ההיאחזות באותו הכלי בזמן אמת, מאפשר תחושת רגיעה אשר משחררת מאותו הפחד.

דמיון מודרך מהווה כלי חשוב בדרך להיכרות עמוקה ואמיתית עם עצמנו, עם הדברים הטובים המצויים בנו ומהעבר השני, גם עם המחשבות והרגשות השליליים אשר פוגעים בנו ועוצרים אותנו מלהתקדם. בדיוק מסיבה זו אנו עושים שימוש גם בכלי זה בסדנא שלנו, על מנת לאפשר למשתתפים להשיג את המטרה בגינה הם נרשמו לסדנא, וכמובן - גם ליהנות מהדרך. 


עוד על השיטה שלנו >>

טואול - בניית אתרים באינטרנט