חרדות והגורמים לו

אנשים רבים יסבלו מחרדות במהלך חייהם – זה יכול להיות התקפי חרדה קל וזה גם יכול להיות התקף חרדה קשה . מחקרים מראים כי שיעור הסובלים מהתקפי חרדה נמצא במגמת עליה מתמדת. האור בקצה המנהרה בנתון הלא אופטימי הזה, בא לידי ביטוי שיש מה לעשות בכדי לצאת מהחרדות ולהשאיר את כל התסמינים הקשים המהווים חלק ממנו כנחלת העבר


מהי חרדה?
חרדה מוגדר כמצב נפשי ירוד, הכולל שקיעה בתחושת עצבות וייאוש – מצב זה, עלול להגיע במקרים רבים לנקודה בה הוא משפיע ופוגע באיכות החיים של הסובלים ממנו. 
אנשים אשר סובלים מחרדות מעידים כי החרדה בה הם מצויים משבשת את היכולות החברתיות שלהם ופוגע פגיעה משמעותית ברמת התפקוד שלהם בחיים היומיומיים – במקרים קיצוניים אדם אשר סובל מחרדות או התקפי חרדה יתקשה לצאת מהמיטה ולבצע פעולות בסיסיות ביותר כמו להתלבש בבוקר. 
אנשים אשר שרויים בחרדה, מוצאים את עצמם לכודים בתוך מעגל - מעגל של מחשבות קשות, כאשר כל מחשבה שלילית מזינה מחשבה שלילית נוספת וחוזר חלילה. 
אותם אנשים עלולים בשלב מסוים לאבד שליטה על המחשבות ולהגיע למצב בו במקום שהם ישלטו במחשבות שלהם, המחשבות השליליות שולטות בהם. 
החדשות הטובות הן, שישנן שיטות ודרכים אשר באפשרותן לסייע לאנשים אשר סובלים מחרדות לצאת מהם ולצעוד לעבר ימים טובים, חיוניים ואופטימיים יותר מאלו אשר מהווים את נחלתם כרגע. 
מה הן הסיבות לחרדה?
הסיבות והגורמים לחרדות הם לא חד משמעיים – החרדה יכולה להוות את נחלתם של כל האנשים, בכל הגילאים ומכל קצוות האוכלוסייה. 
החרדה יכול להוות תולדה של אלמנטים רגשיים כגון: אירועי חיים קשים, טראומות וכישלונות. 
חרדות גם יכול לנבוע כתוצאה ממחלות ובעיות בריאותיות שונות או כתגובה לתרופות מסוימות.  

תסמיני חרדה
ישנם סוגים שונים של חרדה כגון: חרדה חברתית, חרדת הריון , חרדת טיסה ועוד.. כאשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בסיבות להיווצרותו,  בדרגתו ובפרמטרים נוספים. לצד השוני, ישנו אלמנט אחד אשר משותף לכל סוגי החרדות והוא, התסמינים אותם חווים אנשים אשר סובלים מחרדות. 
כך יוצא, לא משנה איזה סוג של חרדה אתם חווים, תוכלו לזהות אותו באמצעות הבנת התסמינים ושיוכם למצבכם.
בין התסמינים הללו: עצבות, רגשות אשם, תחושת חוסר אונים ותקווה, מחשבות שליליות, דימוי עצמי נמוך, תאבון מופחת או מוגבר, פגיעה באיכות השינה ונדודי שינה, רצון להתרחק מסיטואציות חברתיות ומאנשים בכלל, עייפות, תשישות וכאבים באזורים שונים בגוף דוגמת: כאבי ראש.
איך אני יכול לדעת אם אני סובל מחרדות?
כל אחד מאתנו חווה מעת לעת תקופות קשות יותר אשר גורמות למצב הרוח לרדת ולרמת החיוניות להעלם כלא הייתה – מצב זה הוא נורמלי והוא לא בהכרח מעיד על חרדה. 
יחד עם זאת, במידה והתחושות הללו אינן נעלמות לאחר שבועיים ואתם חווים חלק מהתסמינים המאפיינים את החרדה כגון: אתם מרגישים חסרי אונים, תחושת הרעב שלכם הינה מוגברת או מופחתת ממה שאתם רגילים, אתם כל הזמן עייפים, יש לכם מחשבות שליליות שקשה לכם להיפתר מהם. 
במקרה כזה, חשוב מאוד שתעשו צעד לקבלת סיוע – זכרו, אם מזניחים את החרדה או התקפי החרדה, זה עלול להחמיר.  
 

אם אתה סובל התקפי חרדה או חרדה , אם תסמיני החרדה פוגעים בך ובקרובים אליך – זה בדיוק הזמן לעשות מעשה וליצור אתנו קשר. לנו יש את הידע המקצועי והכלים אשר יסייעו לך לצאת מהחרדות ולצעוד לעבר עתיד של אושר עשיה ,חיוניות , שקט ושלווה.
טואול - בניית אתרים באינטרנט