החיים ללא חרדות ומתח נפשי


יש המון טוב בעולם: בכל יום נולדים תינוקות חדשים והופכים את ההורים שלהם למאושרים, אנשים מתאהבים וחווים אהבות בעוצמות שהם לא הכירו לפני, יש בעולם מקומות עצרי נשימה ביופיים ויש גם רגעים של שקט, רוגע ושלווה ממכרת – אבל אם אתה חווה חרדות, כנראה שהמצבים האלו נראים לך מרחק שנות אור ממך - אנשים אשר חווים חרדות, אינם יכולים לראות את הטוב הזה ובטח שלא לחוות אותו מקרוב. 


יציאה מהמיטה הופכת למשימה קשה

אנשים אשר חווים חרדות, משועבדים למחשבות קשות, לתחושת חוסר אונים, וללחץ נפשי מתמיד ולתופעות פיזיולוגית לא נעימות. מצב זה פוגע באיכות החיים שלהם ובמקרים הקשים יותר של חרדות, גורם להם להסתגר, למעט ביציאות מהבית ובאופן כללי לחיות חיים של סבל והימנעות. 

אולי אין צורך לציין את זה – אבל אף אחד לא מאושר מעצם היותו בחרדות וכל אדם אשר חווה חרדות בדרגה כזאת או אחרת, רוצה לצאת ממנו. 

אז אם אתה מרגיש חרדה, חשוב שתזכור כי יש אור בקצה המנהרה ויכול להיות, שבזמן בו אתה שרוי בהתקף חרדה אתה מתקשה להבחין בו - אבל אותו אור קיים ובא לידי ביטוי בדמותן של שיטות הטיפול השונות ולשם התחלה הוא מצריך צעד קטן בדרך לקבלת טיפול יעיל בחרדות שמטרידות אותך.

אתה לא לבד! אולי זאת לא נחמה אבל זאת עובדה

מרבית מהאוכלוסיה סובלים מחרדות בעוצמה כזאת או אחרת. מה שזה בעצם אומר, זה שישראלים רבים מתקשים לתפקד בשגרת יומם בצורה אופטימאלית, ואולי נמנעים מפעילות שלאדם אחר נראות פשוטות, כמו נסיעה במעלית, או שהות בחדר עם מספר רב של אנשים. יתכן ומדובר בהימנעות מדיבור בפניי קהל, חרדה שיכולה לפגוע למשל בהתקדמות מקצועית ופיתוח קריירה.
 

הסיבות לחרדות הן רבות ובשנים האחרונות יש מגמה של עלייה בהיקף התופעה והחמרתה – הסיבות לכך טמונות באורח החיים הלחוץ, בעלייה בשיעור הגירושים, במצב הביטחוני הבעייתי במדינה שלנו, בציפיות הרבות שיש לכל אחד מאתנו מעצמו ולסביבה מאתנו, בחוסר היכולת שלנו לעמוד בכל אותן הציפיות ומסיבות נוספות הקשורות לזמן בו אנו חיים ולקצב המהיר של החיים. 


"גם מסע של אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן"

יציאה מהחרדות, מתחילה בצעד קטן, אשר יבוא לידי ביטוי בעצם קבלת ההחלטה ש"זהו זה" ונקיטת פעולה ולו הבסיסית ביותר (כל אחד והיכולות שלו), בדרך לפרידה לצמיתות מהמחשבות השליליות וצעידה לעבר עתיד אופטימי יותר ונטול חרדות. 

חשוב לזכור, שהשליטה במחשבות שלנו היא בידנו ולמרות שלעיתים זה נראה בלתי אפשרי, זה אפשרי ואלפים רבים של אנשים יוכלו להעיד שהם חוו חרדות ויצאו מהם – ואם זה הצליח להם, אז אין שום סיבה שזה לא יצליח לך. 

כולנו רוצים להיות שמחים יותר ומבקשים לחוות כמה שיותר רגעי אושר. אנחנו רוצים ליהנות, להרגיש טוב עם עצמנו ועם מה שאנחנו עושים. 

רובינו נהנים יותר להיות בחברתם של אנשים שמחים וחיוניים מאשר בחברה של אנשים עצובים ומדוכאים. הבעיה שבמקרים רבים, נראה שהשמחה הזאת פשוט חומקת מאתנו ובשלב מסוים, אנחנו עלולים כבר להפסיק לנסות לתפוס אותה – במקרים כאלו, גם כאשר השמחה "תוגש לנו על גבי מגש" אנחנו לא ניקח אותה ואת מקומה יתפסו מחשבות של ייאוש וחוסר שביעות רצון. 

אז ההווה, הוא הזמן הטוב ביותר לקבל החלטה לצאת מהחרדות.

מרגיש חרדה? מעוניין לעשות צעד בדרך על מנת להיפרד לצמיתות מהחרדות ותופעותיה? 

אתה מוזמן ליצור איתנו קשר ולעשות את הצעד הראשון לעבר ימים רגועים וטובים יותר. 

טואול - בניית אתרים באינטרנט