מה זה NLP?


שיטת NLP כוללת בתוכה מגוון רחב של כלים, כאשר המטפל בוחר באיזה כלים לעשות שימוש בהתאם למטופלים שלו ולקשיים איתם הם מתמודדים.

כל טיפול נפתח בשאלות, אשר ייעודן לאפשר למטפל להבין מי הם האנשים העומדים מולו, לקבל הצצה אל עולמם הפנימי, להבין את הבעיות שלהם ובהתאם לכך גם למצוא פתרון.

בניגוד לשיטות אחרות, בהליך טיפול NLP מתבצע מיקוד במתן הפתרונות. על פי השיטה, באדם קיימים הכוחות והמשאבים לבצע את השינוי ולפתור כל בעיה, בשביל לעשות שימוש בכלים הללו, הוא רק צריך להיות מודע לעצם קיומם ולקבל את הנגישות אליהם – וזה מה שנעשה במהלך הטיפול. 

טיפול 
NLP עושה שימוש רב בדמיון. חלק גדול מהטכניקה מבוסס על דמיון מודרך אשר מאפשר למטופלים להגיע למצב של רגיעה, בדרך ללמוד דברים חדשים על עצמם ובהמשך, גם בכדי לשנות דפוסי חשיבה שליליים – כידוע, כל שינוי מהותי מתחיל במחשבה.

טיפולי NLP נחשבים אפקטיביים במיוחד עבור אנשים אשר סובלים מחרדות או מפוביות. הגישה והכלים המהווים חלק ממנה בדקה אנשים רבים אשר התגברו על חרדות, כאשר הממצאים של הבדיקות אפשרו לפתח את אותם הטכניקות המסייעות לגלות את מקור החרדה ולהתגבר עליו.

המודלים השונים של 
NLP מאפשרים אף לבצע שינוי פיזיולוגי המאפשר לשנות מצב נפשי אצל אנשים אשר סובלים מלחץ וחרדות.

במסגרת הסדנה שלנו, אנו עושים שימוש גם בטיפולי NLP – טיפול NLP משתלב בהרמוניה ביחד עם שאר שיטות הטיפול המבוצעים במסגרת הסדנא ויחד איתם יוצר את נוסחת הקסם להתמודדות עם מצבי חרדה וסטרס. 

עוד על השיטה שלנו >>

טואול - בניית אתרים באינטרנט