חיפוש :

איך בוחרים טיפול בחרדה אפקטיבי

איך בוחרים טיפול בחרדה אפקטיביתחושת חרדה היא תחושה שמעיקה על האדם, משפיעה על מצב רוחו, על התנהגותו ועל רגשותיו. היא מונעת ממנו להתנהג בטבעיות ובחופשיות, פוגעת בקשריו החברתיים, שהוא יצר במשך השנים, ומבודדת אותו מהסביבה המוכרת. ישנן מספר דרכים להתמודד עם תחושת חרדה, חלקן באמצעות תרופות המכילות חומרים כימיים, אך יש גם דרכים אחרות, שהאפקטיביות שלהן אינה נופלת מהטיפולים של הרפואה הקונבנציונאלית.

 

מהם התסמינים הנפוצים של הפרעות חרדה

 

כמו בכל סוג אחר של הפרעה נפשית, גם הפרעת חרדה מתאפיינת בתסמינים שונים. תאבון עודף, או מנגד, חוסר תאבון, בחילה, סחרחורת, כיווץ שרירים, חיוורון, הזעה, דפיקות לב מהירות הינם מאפיינים פיזיים של ההפרעה. גורם חשוב שיכול להגביר, או להפחית מעוצמת התסמינים של ההפרעה, הן המחשבות הנלוות בעת התקפי חרדה. יש לזכור שבניגוד לתחושת פחד, הנובעת מסכנה אמיתית ומוחשית, התקפי חרדה נוצרים עקב פחדים מגורמים שאינם מציאותיים, אלא נוצרו עקב טראומת ילדות, גנים משפחתיים, או פוביות שונות שמהן האדם סובל. תסמינים רגשיים שמהם סובלים אנשים שחיים עם תחושת חרדה כללית, או מתמודדים לעיתים תכופות עם התקפי חרדה, הם תחושות פחד ואימה. תסמינים קוגניטיביים המזוהים עם ההפרעה, הם חשש תמידי מפני סכנה מאיימת, וגם מחשבות שחוזרות על עצמן, כיצד להיפטר מתחושת החרדה.

 

תסמינים פיזיולוגיים המזוהים עם הפרעת חרדה הם: שרירים מכווצים, יציאות מרובות, הזעה מרובה, רעד בגוף, סחרחורת ועליה בקצב פעימות הלב. תסמינים התנהגותיים המופיעים כאשר אדם סובל מחרדה כללית או מהתקפי חרדה הם: התכנסות בתוך עצמו, ניסיון להימנע ממצבים שיעולים לעורר חרדה, קיפאון וחוסר תזוזה מחד ומאידך, רצון להימלט מהמקום. כאשר אדם ניגש לקבל טיפול בחרדה רפואי או אלטרנטיבי, מספיק שהוא יציין חלק מהתסמינים הרבים של ההפרעה, כדי שהוא יוכל לקבל טיפול תרופתי או אחר, מגורם מוסמך.

 

אילו טיפולים עשויים לשפר או לרפא אדם הסובל מחרדה

 

לעיתים קרובות, בחירה של טיפול בחרדה נעשה לאחר ייעוץ עם גורם מוסמך. רופא משפחתי, פסיכולוג או יועץ רפואי. כאשר אדם מעדיף לא לקבל טיפול בחרדה המתבסס על נטילת תרופות כימיות, או כמוסות המכילות צמחים, קיימים לבחירתו סוגי טיפול אחרים. למשל, אם אדם מחליט להיעזר בטיפול התנהגותי קוגניטיבי, הוא יוכל ליהנות ממספר סוגי טיפולים. ביניהם: פסיכותרפיה הוליסטית, תרפיה הוליסטית, תרגילי הרפיה, נשימה עמוקה, מדיטציה, יוגה, תראפיית תבנית וטיפול פסיכודינמי. כמובן שהבחירה בטיפול, תיעשה לפי הצרכים של המטופל, לאחר שהוא יקבל ייעוץ רפואי מגורם מוסמך.

 

טיפול בחרדה באמצעות צמחים

 

הגישה של רוב האנשים לטיפולים המכילים חומרים כימיים, היא של הימנעות מנטילת תרופות שיש בהם חומרים ממכרים שעלולים לגרום לנזק בטווח הרחוק. כאשר מדובר בכמוסות המכילות צמחים וחומרים טבעיים, הגישה משתנה, ורבים מהאנשים שנרתעים מלקיחת כדורים המכילים חומרים כימיים, מוכנים לנסות טיפול המבוסס על תרופות צמחיות שאינן פוגעות בתפקודו של האדם, ואין בהן סיכון גם בטווח הרחוק.

img_ArticleTag טיפול בחרדה
טואול - בניית אתרים באינטרנט