חיפוש :

כיצד משפיע טיפול בחדרה ללא תרופות על המטופלים

כיצד משפיע טיפול בחדרה ללא תרופות על המטופלים

 

חרדה כללית והתקפי חרדה הינם הפרעה נפשית נפוצה למדי, שניתן לטפל בה במספר דרכים. חלק מהטיפולים מושתת על נטילת תרופות המכילות חומרים כימיים, או באמצעות טיפולים טבעיים שנוסו בעבר והוכיחו את עצמם כיעילים בריפוי מההפרעה.

 

כיצד משפיעים התקפי חרדה על תפקודו הכללי של האדם

 

התקפי חרדה יכולים להיות מפחידים ומלחיצים מאד, ולהוביל אדם לרגעים של פאניקה ממשית. הגעה למקום חדש וזר, הצורך בעליה או בירידה במדרגות חשמליות נעות, שייט על סירה, טיסה, או אפילו כניסה למקום חשוך, יכולים לגרום לאדם הסובל מחרדה כללית או מהתקפי חרדה, לאבד שליטה ולקפוא במקום או, לנסות לברוח מהמקום. תחושת חרדה פוגעת באלה הסובלים ממנה וגם בסביבתם הקרובה. התסמינים של חרדה והתקפי חרדה מתבטאים במספר היבטים, פיזיים, רגשיים, התנהגותיים וקוגניטיביים. סוג התסמינים ועוצמתם משתנים מאדם לאדם, אך מספיק שאדם סובל ממספר תסמינים, כדי לאבחן אותו כסובל מהתופעה.

 

התקפי חרדה יכולים להופיע באופן פתאומי ולשנות את ההתנהגות של אדם מקצה לקצה. רגע אחד הוא רגוע ושמח, ואחרי כמה שניות, הוא נמצא בעיצומו של התקף חרדה שאין לדעת כמה זמן ייקח עד שהוא יעבור, ואם בכלל הוא יעבור. אנשים הסובלים מהתקפי חרדה נידונים לתחושה קיצונית של חרדה שעלולה להופיע ברגעים לא מתאימים. התקפי חרדה מפריעים לניהול אורח חיים תקין, ופוגעים לא רק בחולה, אלא גם בסביבתו הקרובה. כשהם מופיעים, הם גורמים לאדם לחוש רגשות של פחד ואימה, שהוא אינו יכול לשלוט בהם.

 

אפשר להתחיל להירגע – איך משתחררים מחרדה ללא תרופות

 

אם עד היום סבלתם מחרדה כללית, או מהתקפי חרדה, אבל לא רציתם לפנות לרופא משפחה, כדי להימנע מטיפול תרופתי, היום אתם יכולים ליהנות מטיפולים בחרדה, ללא תרופות. מעבר לתרופות הרגעה המתבססות על חומרים טבעיים, אפשר לקבל טיפול בחרדה ללא תרופות, שתוצאותיו משביעות רצון ואפילו יותר מכך. אדם הסובל מהתקפי חרדה, סובל מהם ברגעים שונים של היום. לעיתים הוא יכול למצוא את עצמו באמצע הלילה, כשהוא מתהפך מצד לצד במיטה ואינו מוצא מנוח. לילות שלמים ללא שינה, נותנים את אותותיהם במהלך היום, ומגבירים אצל האדם את תחושת החרדה. תרופות נוגדות דיכאון וחרדה, עשויות להקל על תחושתו, אך עם הזמן הגוף מתרגל להשפעה שלהן, ואף יוצר תלות בהן.

 

הדרך הנכונה להתמודד עם חרדה, היא באמצעות טיפול בחרדה ללא תרופות, וגם בעזרת שיטות שמלמדות את האדם, כיצד להתמודד עם תחושת החרדה הקיימת, או כשמופיעים ההתקפים באופן מפתיע. טיפול בחרדה ללא תרופות מאפשר לאדם לפתח מנגנוני הגנה מפני תחושות קשות של פחד ואימה, שאינן מציאותיות. באמצעות תזונה בריאה, פעילות גופנית מאוזנת, טיפול פסיכולוגי, מדיטציה ושיטות נוספות, ניתן להתגבר על תחושת החרדה. טיפול נכון יוביל לריפוי מלא מהתופעה ויעניק כלים לחולים להתמודד עם התופעה במידה ויהיו איתותים שהיא עומדת לחזור.

 

 

טואול - בניית אתרים באינטרנט