חיפוש :

כיצד נעשה טיפול טבעי בחרדה

כיצד נעשה טיפול טבעי בחרדה

 

חרדה היא תופעה שקיימת אצל כל אחד מאיתנו. היא תופעה טבעית לגמרי, כשהיא מגיעה במינון קטן ונעלמת באותה המהירות שהיא הופיעה. אך כשהיא מופיעה כאירוע מתמשך, או בהתקפים חריפים, היא גוזלת מאדם נורמטיבי את שלוותו, את ביטחנו העצמי, ואת היכולת לראות את הדברים באופן ריאלי ומציאותי.

 

מהם התסמינים הגופניים והנפשיים של התקפי חרדה

 

התופעות הגופניות שאדם חווה בעתות של התקפי חרדה לגמרי אינדיווידואליות ומשתנות מאדם לאדם. במקרים רבים התופעות מתבטאות בתסמינים שונים בתחומים שונים, פיזיים, רגשיים,התנהגותיים וקוגניטיביים. אנשים הסובלים מהתקפי חרדה, יחוו את התסמינים בדרגות עוצמה שונות. התופעות הנפשיות המתלוות להתקפי חרדה מגוונות מאד ועשויות להתבטא ברגישות יתר לרעשים, בתחושת מתח, בהפרעות שינה, בחוסר יכולת להתרכז בקריאה או בלמידה, בהרגשת ניתוק, בתחושת שיתוק של היכולות השכליות ובתופעות נוספות.

 

התסמינים של התקף חרדה בזמן אמת יתבטאו ב-4 מישורים שונים. רגשיים, קוגניטיביים, פיזיולוגיים והתנהגותיים. במישור הרגשי, בעת התקף חרדה, האדם יחוש תחושות של פחד ואימה. במישור הקוגניטיבי, האדם יחווה תחושת פחד מפני סכנה מאיימת, למרות שהסכנה הזו אינה מוחשית, או ממשית. החשיבה שלו תהיה מעגלית ואובססיבית, והיא תעסוק בדרכים כיצד להשתחרר מהתחושות שלו. במישור הפיזיולוגי האדם יחוש בעלייה בקצב פעימות הלב, בסחרחורת, בהזעה מרובה, ברעד בגוף, בשרירים מכווצים וביציאות מרובות. במישור ההתנהגותי יתכנו תופעות כמו תזוזת יתר, עיניים מרצדות, רצון לעזוב מיידית את המקום, אך מצד שני, חוסר יכולת לזוז ותחושת קיפאון. ניסיון להימנע ממצבים מעוררי חרדה והתכנסות פנימית.

 

תחושת חרדה כללית

 

תחושת חרדה כללית שונה מהתקפי חרדה מבחינות רבות. חרדה כללית אינה באה וחולפת, אלא נמצאת באופן תמידי. היא מתאפיינת בקצב לב מהיר, בסחרחורת ובנדודי שינה. במישור הרגשי ובמישור הקוגניטיבי, האדם מתקשה להתרכז והוא מלא בחששות. לעיתים לתחושת החרדה, מצטרפות תחושה של ניתוק תחושתי ו/או רגשי. התסמינים הפיזיים המתלווים לחרדה כללית הם: מתח מוגבר בשרירים, נדודי שינה, תכיפות בהטלת השתן, קושי בבליעה, לחצים בחזה, כאבי ראש, שלשולים, סחרחורת, רעד, אי נוחות לפרקים משתנים במערכת העיכול, הזעת יתר, יובש בפה, דופק מואץ וקוצר נשימה. 

 

איך מטפלים בתחושת חרדה באופן טבעי

 

חרדה כללית או התקפי חרדה אינם נולדים ביום אחד, וגם לא ייעלמו אחרי טיפול אחד. הדרך הנכונה לטפל בחרדה, היא בחירת טיפול טבעי בחרדה שכבר הוכיח את עצמו בעבר, ויש גם מי שיעיד על היעילות והאפקטיביות שלו. המונח של טיפול טבעי בחרדה, מתייחס לטיפול שאינו כרוך בלקיחת חומרים כימיים. באותה מידה שלכל אדם יש תסמינים אינדיווידואליים של תחושת חרדה, גם הטיפול הטבעי שיוענק לו, יותאם למצבו הגופני והנפשי. טיפול טבעי בחרדה, יכול להתבסס על תכשירים הומופאתיים, פעילות גופנית, ביקורים אצל פסיכולוגיים, שינוי תפיסתי, חשיבתי והתנהגותי בייעוץ של גורם מקצועי ועוד.

 

img_ArticleTag טיפול טבעי בחרדה
טואול - בניית אתרים באינטרנט