חיפוש :

קבוצת חרדה חברתית – הדרך הנכונה לשים קץ לחרדה

חרדה חברתית היא תופעה אשר מהווה את נחלתם של אנשים רבים. חרדה חברתית עלולה לפגוע בתחומי חיים רבים אצל אותם אנשים – בעבודה, בחיי החברה ובחלק מהמקרים גם בזוגיות.
מהסיבה הזאת, חשוב מאוד שאנשים אשר סובלים מחרדה מהסוג הזה, יעשו מעשה ויפנו לקבל טיפול אפקטיבי אשר בכוחו לאפשר להם להשאיר את החרדה כנחלת העבר.
שיטת הטיפול הנחשבת לאפקטיבית ביותר בסוג החרדה המדובר, היא באמצעות קבוצת חרדה חברתית. קבוצת חרדה חברתית, מאפשרת לכל האנשים אשר סובלים מחרדה שכזאת, לקחת חלק בקבוצה עם אנשים הסובלים מחרדה דומה – עצם ההימצאות בתוך קבוצה וההשתייכות אליה, היא כבר חצי הדרך להתגבר על הבעיה.
כמובן, שבכדי ששיטת טיפול זאת אכן תהיה אפקטיבית, קיימת חשיבות גבוהה שהיא תונחה בצורה מקצועית ושמהלך הטיפול, כל הלוקחים בו חלק, יקבלו כלים, אשר יאפשרו להם להשאיר את החרדה הזאת כנחלת העבר.

קבוצת חרדה חברתית – מה זה חרדה חברתית ובמה היא מתאפיינת?
חרדה חברתית מתאפיינת בתחושה של אי נוחות בכל סיטואציה חברתית אשר יכולה להוות את נחלתם של הסובלים ממנה. בין המאפיינים של חרדה חברתית: קושי בליצור חברויות חדשות ולהכיר אנשים חדשים, חשש ליצור שיחות עם אנשים זרים או לצאת לפגישות מכל סוג, פחד מלשיר או לדבר לפני קהל ובחלק מהמקרים הסובלים מחרדה זו, גם לא יוכלו לבצע פעולות שונות בזמן שמסתכלים עליהם.
הדרגות של חרדה חברתית יכולות להשתנות בין אדם אחד לאחר ולכן, גם התסמינים של חרדה זו יהיו שונים מאדם אחד לאדם אחר.
מה שמשותף בין כל אותם אנשים אשר סובלים מחרדה חברתית, הוא העובדה שחרדה זו מונעת מהם לחיות את חייהם כפי שהיו רוצים לחיות, להתקדם בעבודה, להכיר חברים ואנשים חדשים ובחלק מהמקרים, אותם אנשים ימצאו את עצמם גם בלי זוגיות – בגלל החשש לצאת לדייטים ולהכיר בן או בת זוג.

קבוצת חרדה חברתית  - יש פתרון
חרדה חברתית היא תופעה הכרוכה באי נעימות רבה - בלשון המעטה, אבל החדשות הטובות או אולי האור בקצה המנהרה טמון בעובדה שניתן להתגבר אליה.
כל שצריך לעשות, זה קודם כל לרצות לפתור את הבעיה ובשלב הבא, פשוט להצטרף לקבוצת חרדה חברתית, המתבצעת במסגרת מקצועית ומונחית על ידי אנשי מקצוע מנוסים, אשר יאפשרו למשתתפים בקבוצה לקבל את כל הכלים הנחוצים בכדי להשאיר את החרדה הרחק מאחוריהם.

 

טואול - בניית אתרים באינטרנט