חיפוש :

חרדת ביצוע – סיבות ודרכים לפתרון

חרדת ביצוע מהיכן זה נובע?

גברים ונשים כאחד וללא קשר לגיל, לעבודה או למערכת יחסים, סובלים מקשיים וחרדות ביצוע בכל הקשור לביצוע משימה, מטלה ואפילו במקרים מסוימים בביצוע מעשים אינטימיים כמו קיום יחסי מין. חרדת הביצוע אותה חש המטופל מכניסה למצבי התנהגות של פאניקה, קושי בביצוע, שכחת שלבים ותהליכים בביצוע ולקושי בביצוע המשימה כולה. המוח לחוץ מדי מכדי להתמקד בביצוע. במקרים מסוימים הדימוי העצמי יורד, חוסר בטחון והתכנסות פנימית עד כדי העלמות מנוכחות בסביבה.

יש כאלה המגדירים חרדת ביצוע כחרדת כישלון. אותו אדם החרד חרדת ביצוע, פוחד מהתוצאה המוגמרת לכאורה כישלון. מעבר לכך ישנו גם הפחד מה יגידו על הביצוע. יש אפילו חרדות ביצוע כאשר השאיפה לקבל ציון הכי גבוה שאפשר ובעצם זה מהווה פקטור נוסף לחרדת הביצוע.

למעשה חרדת הביצוע, מובילה לחרדות נוספות והחשש הגדול הוא חוסר הצלחה ועמידה ביעדים. ברמה העקרונית וכדי להתמודד עם חרדת הביצוע יש לבצע מספר בדיקות ראשוניות. ראשית, לבחון את הסיכוי האמתי לכישלון או הצלחה. לבדוק האם המיומנות האינדיבידואלית מספיקה לצורך ביצוע המשימה. והאם מדובר בביצוע ראשוני. אחרי הבדיקות האלה יש ללכת עם האמת כלומר לדעת מה הסיבה העיקרית לחרדת הביצוע.

לאחר כל בדיקות ההיתכנות שציינו, ישנם מספר דרכים לטפל בחרדת הביצוע ואותם יש לסגל כחלק מתהליך ודרך להתמודדות חוזרת ונשנית ולאו דווקא בתחום מסוים אלא בריבוי מצבים.

במרכז "שלמות" המטפל בבעיות מתח וחרדות , יש פתרונות לכל מצבי החרדות בדרכים טבעיות וללא עזרים כמו תרופות. במרכז , מתקיימים סדנאות פרטניות וקבוצתיות העוזרות לפתח דרך חשיבה והעצמה כך שכל אחד בונה לעצמו דרך אינדיבידואלית להתמודד עם מצבי החרדה השונים וחרדת הביצוע בפרט.

המטופל המגיע למרכז, לא חייב להיחשף ויכול לשמור על דיסקרטיות מלאה. בתהליך הראשוני המרכז מבצע מספר אבחונים לזיהוי החרדה, גודלה ומה החסמים והקשיים שגרמו לחרדת הביצוע. לאחר מכן וביחד עם המטופל יבחנו שיטות טיפול שיתאימו לצרכים ולהתמודדות עם חרדת הביצוע. התהליך כרוך בשתי מטרות: מיגור החרדה ובניית דרך להתמודדות עתידית.

חשוב, לדעת כי חרדת ביצוע כמוה כמו כל חרדה אחרת. חרדה זו מביאה למחשבות מפחידות ושליליות עד כדי חרדה אובססיבית וחוסר שליטה. יש כאלה שהחרדת ביצוע גורמת להם לברוח מהמטלה או המשימה ולהתחמק. אך בסופו של דברר החרדה לא נעלמת והיא עלולה לחזור בסיטואציות דומות או אפילו אחרות. למעשה חרדת הביצוע מונעת מאתנו לעשות דברים וככל שהבעיה גודלת כך אנחנו נמנעים מלבצע.

כדי להתמודד ביתר קלות ולמגר את תופעת חרדת הביצוע במרכז "שלמות" יבנו ביחד אתך את הדרך הנכונה לא לפחד ולהתחיל לחיות חיים מאושרים. להחזיר לעצמכם את הביטחון העצמי ואת האמונה שגם אתם יכולים. בעזרת מרכז "שלמות" תוכלו לסלק את החרדה ולהתחיל לחיות חיים נטולי חרדות וחששות.

טואול - בניית אתרים באינטרנט