חיפוש :

חרדת קהל כחסם חברתי

חרדת קהל כל הדרכים להתמודדות

רבים מאתנו באים במגע יומיומי עם קהל אנשים חלקם מוכרים וחלקם לא. ישנם מצבים שברגעים בהם אנחנו רוצים לומר משהו או להציג משהו ואפילו לנאום בפני הקהל, אנו חוטפים חרדת קהל. גופנו קופא, המילים לא יוצאות, מתח סובב אותנו, ויש כאלה שממש נכנסים לחרדת קהל הפוגעת גם בתחושותינו הפיזיות כמו פיק ברכיים, כאבי בטן, כאבי ראש ועוד.

יש מקרים אפילו שמוחנו טרוד מהלא נודע בבואנו בפני קהל. הדבר גורר עצבנות ופחד מהלא נודע ומהתגובות. הדרך הקלה להתמודד עם חרדת קהל כשלב ראשוני היא המודעות שהפחד קיים ושהוא מצב נורמאלי ובקטע הזה אף אחד לא לבד גם המרצים והדוברים המקצועיים חווים פחדים כאלו מעת לעת.

"שלמות", מרכז ארצי לטיפול בבעיות מתח וחרדות יש מענה לטיפול בחרדת קהל כחלק משאר הטיפולים המוצעים במרכז. עם זאת, יש מספר טיפים בהם כל אדם יכול לנסות אותם על עצמו כדי להתמודד עם חרדת קהל למשל:

במקום אליו אתה נקלע יש להכיר את המקום להסתובב בו לראות  ולהבחין בפריטים שנמצאים בחלל. כסאות, ריהוט אחר, דוכן נאומים, מערכות חשמל והגברה  ועוד. זה ייתן תחושת בטחון ראשונית על היכרות המקום. בשלב הבא תלמד את הקהל אליו אתה מגיע מה הקונספט המשותף ובכך תדע כיצד לגשת ואיך לדבר. לפני שאתה מדבר היה מקצועי והאמן במה שאתה עומד לומר הכר את החומר היטב כך תראה בקיאות בנושאים עליו ידברו. לפני שתתחיל לדבר עשה מספר תרגילי נשימה ושחרור כך תהיה נינוח ותפיג את המתח והסטרס בו אתה נמצא. חשוב להתרכז בדברים שאתה אומר תוך שימת דגש על המסרים אליהם אתה מכוון. אל תתנצל על עצבנות או טעות רוב הזמן אנשים לא חשים בכך וזה גם יעלה בך את הביטחון העצמי.

למרות כל זאת, ישנם אנשים שטיפים כאלה ואחרים לא ממש עוזרים ולא מפיגים את חרדת הקהל. כאן נכנס למקום מרכז "שלמות". כדי לטפל בחרדות בכלל ובחרדת קהל בפרט ישנם מספר שיטות. אבל לפני הכל יש לאבחן את סוג החרדה, המקור לבעיה, ואז להתחיל בפתרונות. הרבה פעמים אנשים נעזרים מרופאי פסיכולוגיה ופסיכיאטריה והתוצאה היא שימוש בתרופות שלא תמיד עוזרות ולעיתים אף גורמות לנזקים אחרים.

אחרי שהאנשים עברו את שלבי האבחון חייבים לבחון את הדרכים השונות לטיפול בטרם ניגשים לביצוע. במרכז "שלמות" דואגים לכם לאבחון מוקדם וזיהוי החסמים הגורמים לחרדת הקהל ע"י מיטב אנשי המקצוע המובילים בתחום. המטרה היא לא רק חיסול החרדת קהל אלא בניית הדרך והתהליך להשיג מטרה זו. במרכז מתקיימים סדנאות עבודה על הדרך והשיטות טיפול בחרדת קהל. הסדנאות מתקיימות בצורה אינדיבידואלית כאשר כל אחד ואחת על פי הצרכים הראשוניים. ניתן להתחיל בסדנאות פרטניות להוריד את המצח מנוכחות של קהל רב יותר ולאט לאט להגיע לסדנה קבוצתית שבהחלט יכולה לשמש כקהל ובו כל אחד ואחת ידעו להתמודד ולבנות דרך להסרת חרדת הקהל בשיטה האינדיבידואלית לו.

בדרך טבעית זו ללא תרופות במרכז מעצים את יכולותיו של המטופל לדעת לבנות דרך טיפול שתסיר את בעיית חרדת הקהל ותחסן אותו חברתית בעתיד. חשוב לציין כי כל מטופל המגיע למרכז לא חייב להיחשף והדיסקרטיות היא דבר עקרוני ומכובד על ידי כל משתתפי ועובדי המרכז.

אם גם אתם רוצים לשפר את היכולת שלכם לדבר מול קהל, ללטש את המיומנות שלכם להשפעה ושכנוע ולהיפטר מחרדת קהל, מרכז "שלמות" הוא בהחלט המקום עבורכם.

טואול - בניית אתרים באינטרנט