חיפוש :

מה חשוב לדעת על טיפול טבעי בדיכאון

מה חשוב לדעת על טיפול טבעי בדיכאון

 

דיכאון היא תחושה מעיקה ולא פעם, עלולה להוביל למעשים קיצוניים. התסמינים של דיכאון קלים לאבחנה, ואם פועלים בזמן, ומוצאים את הטיפול הנכון, אפשר להשתחרר מתחושת הדיכאון באופן תמידי. ישנם מספר טיפולים יעילים בדיכאון, המתבססים על שיטות שונות, חלקן מוכרות וחלקן פחות ידועות. כאשר אדם מאובחן כסובל מדיכאון, עליו לקבל ייעוץ מגורם מקצועי שיסייע לו לבחור בטיפול המתאים לו.

 

מה עושים כשנקלעים לתחושה של דיכאון?

 

אנשים הסובלים מתופעה של דיכאון, לעיתים קרובות סובלים ממצבים רפואיים נוספים, כמו מחלות לב, סוכרת, סרטן, או שבץ. במקרים אלו, לטיפול אלטרנטיבי בתופעה יש חשיבות רבה. טיפול טבעי בדיכאון באמצעות שיטות טיפול הכוללות אלמנטים של פעילות גופנית מאוזנת, תזונה בריאה, טיפול בדיבור ועוד, הוכח כאפקטיבי ויעיל במקרים של דיכאון כרוני. לעיתים, ההשפעה של הטיפול מהירה מהצפוי, ומפתיעה את המטופל ואת סביבתו הקרובה. לעומת טיפול תרופתי, שלפעמים לאחר הפסקת נטילת התרופות, תופעות הדיכאון עלולות לחזור, התוצאות של טיפול טבעי בדיכאון אלטרנטיבי נמשכות לטווח הרחוק.

 

מה מכיל טיפול תזונתי יעיל לדיכאון

 

קיימת הסכמה גורפת בין מומחים, פסיכולוגים קליניים, וחוקרים ותזונאים לגבי החשיבות של תזונה בריאה כאשר אדם מתמודד עם מצב של דיכאון. תזונה בריאה בנויה ממרכיבים רבים כמו: בשר רזה ודגים, קטניות, ירקות, דגנים מלאים ועוד. אדם הסובל מדיכאון שמקפיד על צריכת מזון בריא ופעילות גופנית, בעצם מסייע לגופו להתמודד עם רבים מהתסמינים המוכרים של תופעת הדיכאון. עמדתם של פסיכולוגים קליניים, הינה שתזונה יכולה להשפיע באופן משמעותי על מצב הרוח, ושתזונה מאוזנת מצליחה לשמור על יציבות הסוכרים בדם במהלך שעות היום, ואף מרגיעה את מצב הרוח. במצב של דיכאון ליציבות יש חשיבות רבה.

 

צריכת תזונה בריאה כשאדם נמצא במצב של דיכאון, כרוכה גם בהימנעות מסוגי מזונות ומשקאות מסוימים. למשל, מזונות ומשקאות המכילים תוספת עשירה של סוכרים, משקאות קלים ממותקים, מזונות מעובדים וחטיפים, עלולים להביא לעלייה וירידה באופן משמעותי ברמות של הסוכר בדם במהלך היום. נדנדה ברמות הסוכר משפיעה באופן שלילי על האנרגיות ועל מצב הרוח של האדם. מומלץ גם להימנע מצריכת אלכוהול, שגורם להחמרה בדיכאון. שתיית קפאין עלולה אף היא להגביר את תחושת הדיכאון אצל אנשים מסוימים.

 

דרכים נוספות להתמודד עם הדיכאון, ולנצח בהתמודדות, הן באמצעות פעילות גופנית מאוזנת, אשר מפחיתה מצבים של לחץ, מגבירה את האנרגיות בגוף, ונותנת לאדם את התחושה של שליטה עצמית והעצמה. פעילות גופנית מהווה פתרון מעולה עבור אנשים שאין להם אפשרות לצרוך כדורים נגד דיכאון. דרך נוספת של טיפול טבעי בדיכאון, היא באמצעות טיפול פסיכולוגי. טיפולים מוכרים נוספים שהוכיחו את עצמם כיעילים, הם באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי וטיפול בינאישי. את הבחירה בסוג הטיפול המתאים, מומלץ לבצע לאחר קבלת ייעוץ מגורם מוסמך.

 

 

 

 

 

 

img_ArticleTag טיפול טבעי בדיכאון
טואול - בניית אתרים באינטרנט