דיכאון וחרדה

תחום בריאות הנפש כולל בתוכו מגוון סוגי הפרעות נפשיות, אך דיכאון וחרדה נחשבים לנפוצים שביניהם. ע"פ מחקרים שונים כ-10 עד 15 אחוזים מהאוכלוסייה סובלת מאחד מאלו, כאשר עוצמת ההפרעה משתנה בין אדם לאדם. כאשר בוחנים את מקורם של החרדות או הדיכאון, ניתן לגלות ממצאים מדהימים על המניעים המרכזיים של האדם.

הדיכאון עלול לפגוש כל אחד ואחד, ולמען האמת אינו מתריע על בואו. אצל גברים המצב גרוע יותר בשל העובדה כי אלו חוששים להביע את רגשותיהם, וכי מצב זה יצור עבורם תדמית של אנשים חלשים או לא "גבריים". גרוע יותר מזה שחלק גדול מהגברים אינם פונים אל טיפול הוא המספרים של התאבדויות גברים לעומת נשים (גברים פי 4 יותר מנשים).

היתרונות של טיפול והחסרונות באי טיפול

טיפול בחרדות טוב, הוא כזה אשר יצליח לשחרר את המטופל ממצב דיכאון וחרדה, כך שהמשך חייו יהיו נעימים יותר ומלאי חיות ושמחה. במקרים רבים מטופלים מעידים כי הטיפול גרם להם להכיר את עצמם היטב, את המניעים המרכזיים בחייהם, את היתרונות שלהם, את האני הפנימי והכי חשוב הם מעידים כי למדו כיצד לאהוב את עצמם ולנצח את החרדה והדיכאון.

לעומת זאת יש גם צד פחות נפלא, והוא אי קבלת טיפול. דיכאון וחרדה אינם חולפים מעצמם, אלא יש צורך בטיפול אמיתי מהשורש ע"מ להבין מהי החרדה ומהו הדיכאון ממנו אתם סובלים. רק לאחר קבלת תובנות אלו, ניתן להתחיל טיפול משנה חיים. ישנם אנשים שאינם פונים לקבלת עזרה בשל אילוצים כאלה או אחרים כמו למשל: אילוצים כספיים, אילוצים רגשיים, חוסר ביטחון עצמי, מופנות יתרה ועוד. אם אתם או אחד מהאנשים היקרים והחשובים לכם סובל ממצב דומה, רצוי כי יפנה לשיחת ייעוץ שאינה מחייבת, כדי לשמוע את חוות דעתו של מטפל המומחה בתחום זה.

דיכאון וחרדה צמד חמד?

למרות שנהוג להתייחס אל דיכאון וחרדה כאחד, אין זה אומר כי כך הדבר. כלומר, זה נכון ששניהם מגיעים מאותה "משפחה" ושניהם מוגדרים כהפרעה נפשית, אך ברוב המקרים זה שסובל מחרדה לא בהכרח סובל מדיכאון וכן להיפך. ישנם מצבים אשר החרדה גוררת דיכאון, אך אלו נחשבים לנדירים יותר ואינם נפוצים. אם בכל זאת מחפשים מכנה משותף בין הצמד הללו, ניתן למצוא כמה כאלו אשר לרוב מגיעים ממקורות שונות כמו טראומה, אובדן של אדם קרוב, חוסר ביטחון עצמי ועוד.

פורטל טיפול בחרדות הוקם כדי לתת מענה לאנשים הסובלים מחרדות ודיכאון, בדגש על אכפתיות, ליווי אישי ומקצועי ועוד. כמו כן הצוות מעניק חבילות טיפול בהתאמה אישית, ובדרכי תשלום נוחים עם אפשרות לפריסה רחבה. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ע"מ לשמוע חוות דעת ראשונית לגבי אופי הדיכאון או החרדה וקבלת מידע עבור אופן הטיפול וכו'.

עוד מאמרים שעשויים לעניין אותך

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.