דמיון מודרך

לחצים פחדים וחששות הם חלק בלתי נפרד מחיינו, וכאשר אלו חוזרים ונשנים רצוי לטפל בהם בהקדם ולמנוע הידרדרות. אחת השיטות המומלצות לצורך שחרור נפשי, הינו טיפול באמצעות דמיון מודרך. מטרת הטיפול היא לשלוט במחשבות באמצעות טכניקות שונות ומגוונות, כמו למשל הרפייה לשמע צלילים ושחזור סיטואציות, יוגה וספורט כאמצעי לשחרור המחשבות ועוד.

סיבת הלחצים או הפחדים אינה משנה כמו העובדה כי צריך להיפטר מאלו, כך למשל סטודנטים הנמצאים מרחק נגיעה מהתואר ותלויים במבחן הקרב ובא, עלולים להיכנס ללחץ נפשי שבעקבותיו יקבלו "בלאק" בזמן האמת של המבחן. במקרים אלו רצוי לשחרר את המחשבות עם מטפל או מדריך קבוצתי המתמחה בכך.

דמיון מודרך על חוף הים, שמיעת מוזיקה מרגיעה

ההבדלים בין דמיון מודרך מקצועי לזו העצמית

בניגוד לטיפול פסיכולוגי הדורש הבנה עמוקה ובקיאות מלאה בנפש האדם, טיפול באמצעות דמיון מודרך אינו כך. למעשה ניתן לבצע דמיון כזה עצמית וללא צורך בפנייה אל מטפל או מדריך, אך ברוב המקרים ובשל הלחץ והמתח הנפשי של האדם התוצאות לא יהיו כנדרשות וחוסר ריכוז ימצאו את עצמם שם במקום שחרור הלחצים. מטפל מקצועי ומנוסה ידע לגעת בדיוק בנקודות הרגשיות שלכם, כך שפעולת הדמיון תיהנה אפקטיבית יותר וכזאת אשר תניב תוצאות ותשחרר את הלחצים.

אורך טיפול כזה בממוצע הינו כשלושת רבעי שעה עד שעה עגולה, ובמהלכה יעבור המטופל סדרת שחרורים נפשיים בהתאם לטכניקת הטיפול של המטפל אותו הוא בחר. במקרים בהם הלחצים חזקים והחששות חזקות, המטפל יתאים את טכניקת הטיפול למצבכם. כך למשל יכול להיווצר מצב שבו אתם עוברים את תהליך ההרפייה והשחרור תוך חשיפה הדרגתית ובקצב שלכם, ותוצאות הטיפול גם כן יהיו במקביל להתקדמות.

איך לבחור מטפל טוב?

המנוח "מטפל טוב" הינו סובייקטיבי לגמרי. ישנם אנשים אשר יכולים להתחבר לטכניקת דמיון מודרך אחת, לעומת אחרים אשר יראו בה "בדיחה". אז איך בוחרים שיטת טיפול? ראשית שאלו את המטפל על אופן הטיפול: האם הטיפול הוא פרטני או נעשה בקבוצות? האם מדובר בפעילות פיזית או נפשית? מהי להערכתו קצב ההתקדמות תיהיה? ועוד נקודות החשובות עבורכם בטיפול כזה. שנית, רצוי לפנות אל מטפל אשר הגעתם אליו דרך המלצה של חבר או בן משפחה שטופל באופן אישי אצל אותו מטפל ויביע חוות דעת.

לסיכום: הרפייה ושחרור לחצים ומתחים בעזרת דמיון מודרך יכולה להיות אפקטיבית ויעילה, אך חשוב למצוא את המטפל הנכון שעובד השיטה המתאימה עבורכם.

עוד מאמרים מעניינים באתר

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.