הגורמים לחרדה

התקף חרדה עלול למצוא את הנתקף חסר אונים אל מול המצב בו הוא נמצא, ולכן כדי להיפטר ממצבים דומים בעתיד עליו לטפל בשורש החרדה. חשוב להבין כי כאשר יודעים את מקורה של החרדה ואת הגורמים לחרדה, קל יותר לדעת מול מה להתמודד וכיצד להתמודד. הפתרון האולטימטיבי הוא כמובן לפנות לאבחנה מקצועי אצל מטפל מוסמך או רופא, לשם אבחון ראשוני אשר בין יתר ידע להדריך אתכם כיצד להתמודד מול מצבים אלו בעתיד.

גם אם אינכם מעוניינים בפנייה אל מטפל, אלא חשקה נפשכם לנסות לפטור את החרדות אלו לבד, דעו כי מדובר בעבודה עצמית קשה ועקביות היא שם "המשחק".

הגורמים לחרדה, מוח אדם

איך יודעים מהם מקורם של חרדות?

בצד הנפשי קל יותר להבין את הגורמים לחרדה, והכוונה להבחנת מצבי החרדה והפעולות שקדמו לכך. ראשית יש לבדוק האם החרדות או ההתקפים מגיעים בזמן מסוים או בשעות מסוימות? ישנם אנשים אשר חרדות מגיעות בימים מסומים כמו בסופי שבוע אשר הראש מתפנה משאר טרדות השבוע ומחשבות מתחילות לצוף. גם סיטואציות מסוימות יכולות לכוון אתכם, למשל כאשר הבחנתם כי לאחר שהייתם בקרב חברים חשתם אי נוחות או מצוקה פנימית רשמו לכם על דף. או למשל כאשר עלו מחשבות בנוגע לעתידכם המשפחתי או הכלכלי, הווי אומר כי לשם כדאי לכוון. הכרת הגורמים לחרדה אינה תמיד קלה והיא דורשת להישאר עירניים לסיטואציות ולמצבים בה אתם נמצאים, הן ברמה הפיזי והן ברמה הנפשית.

בשלב הבא לאחר שהבנתם את הכיוון שעליכם לתת דגש, רצוי לבחון מדוע דווקא בסיטואציה הזו זה קורה? האם הפחד הוא כתגובת החברים, או שמא עתידכם המשפחתי או הכלכלי. הדוגמאות הללו הן למעשה כדי לנסות לכוון, ועליכם לדעת כי ישנם סוגי חרדות רבים המשפיעים על מצבים שונים ומשתנות בין אדם לאדם.

אבחון מקצועי להבנת הגורמים לחרדה

כאמור ישנה אפשרות שנייה להבנת מצב הגורמים לחרדה והיא פנייה אל איש מקצוע המומחה בכך. כאשר פונים אל מטפל הוא ידע לאבחן את החרדה ולהבין את המניעים שלה, וזאת לאחר סדרת שאלות עד למסקנתו המקצועית. עם סיום האבחנה יציע לכם המטפל סדרת טיפולים לשם היפטרות מהחרדה, וזאת משתנה בין הנסיבות והאילוצים כגון: זמן החרדה אצלכם, מצבה הנפשי, ההשלכות הפיזיות ועוד.

פורטל טיפול בחרדות, מציעה סדרת טיפולים מותאמת אישית עבור כל מטופל ובהתאם לנסיבות המשתנות. כמו כן המכון מתחייב כי לאחר הפגישה הראשונה עם מטפל תצאו עם תובנות אמיתיות לגבי מצב החרדה, ואופן הטיפול אשר יתאים עבורכם. כדי לשמוע עוד ולייעוץ טלפוני חינם, צרו קשר עם המכון ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אתכם

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.