הכל על חרדה

ע"פ מחקרים שונים, כ-5 עד 10 אחוזים מהאנשים סובלים מחרדות בצורה כזו או אחרת. המספרים היותר מעניינים מצביעים כי רק שליש מהאנשים אשר סובלים מחרדות, פנו אל טיפול מקצועי. יש לציין כי קיימות עוצמות שונות של חרדה, ולמעשה כל אדם עלול לקבלם בדרך שונה מה שלרוב מציב את הצורך להתאים את הטיפול בדיוק עבור החרדה ממנה אתם סובלים. המדריך הכל על החרדה, בא לציין מספר נקודות מרכזיות או יותר נכון סיטואציות נפוצות שבהן יש צורך בפנייה לטיפול בחרדות.

למרות היותה של החרדה הנפוצה ביותר בקרב בריאות הנפש, ישנם עוד הפרעות הגורמות לשיבוש שגרת החיים. כך למשל דיכאון כרוני, הוא מצב שבו האדם כמעט ואינו יודע שמחה מהי, וכאשר המצב מגיע עד כדי כך, המטפל יתאים לו טיפול בדיכאון ארוך יותר מזה של אדם הנכנס לדיכאון או חרדה בתקופה קצרה יחסית.

דיכאון של בוקר, ארוחה עצובה, בדידות

החרדה פוגשת אתכם מידי בוקר?

ישנם אנשים הסובלים מחרדות בזמנים מסוימים, כמו למשל בעת ההשכמה בבוקר, או רגעים לפני השינה שאז צצות המחשבות הטורדניות. מקרים אחרים יכולים להיות לפי סיטואציות מסוימות, ולאו דווקא בזמנים קבועים, כמו למשל באירועים משפחתיים, בתקופת יום ההולדת, אחרי חגים או חופשה ועוד. כשמדברים על הכל על חרדה, מרבית האנשים לא תמיד מצליחים להבין את החרדה של האחר, בדיוק כמו שאלו יתקשו להבין את החרדה שלכם. מטפל בחרדות אינו מגיע ממקום של שופט או בוחן, אלא ההיפך הוא נכון. מטפל יצליח לראות את החרדה בדיוק מהמקום שבו המטופל חווה אותה, ורק ממקום כזה הוא ידע כיצד לנתב את האדם ולעזור לו לצאת ממצב זה.

אם קרוב משפחה כמו בעל, בן משפחה או אפילו חבר קרוב סובל מחרדות, בהרבה מקרים דווקא קרוביו וסובביו יחפשו עבורו פתרונות ומידע בסגנון הכל על חרדה ודרכי טיפול. אחד המקרים היותר נפוצים הוא במקרים בהם האדם מסרב לפנות אל טיפול מקצועי, מה שעלול לגרור חרדה נוספת. לכן ההמלצה היא לא "לדחוף בכוח" או ללחוץ עליו לפנות אל טיפול, אלא דווקא להציג את יתרונות הטיפול ולגרום לו להבין כי חייו יכולים להשתנות מבלי היכר לאחר תהליך הטיפול.

הכל על חרדה וזמני טיפול

עוד נושא נפוץ כאשר מדברים על הכל על חרדה, הוא עניין זמן הטיפול. חלק מהמטופלים מצביעים על שינוי משמעותי עוד כבר לאחר מספר קטן של מפגשים. אורך הטיפול משתנה בין סוגי חרדות, ולה השפעה מרצון המטופל לשתף פעולה ויתרה מכך, לשאוב כוחות לצורך העבודה עצמית על המחשבות בהתאם לתכנית הטיפול.

פורטל טיפול בחרדות, הוקם במטרה לתת מענה ראוי ומתאים לאנשים הסובלים ממצבי חרדה ודיכאון. צוות הפורטל מעסיק את מיטב המטפלים המנוסים והטובים ביותר, והפורטל מציע תמיכה וליווי לאורך כל תהליך הטיפול עד להיפטרות סופית מהחרדות הכוללת מעקב ושיחות ליבון עניינים לשם הטמעת התובנות וחיזוק השינוי באדם.

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.