העצמה נשית

הלב דופק בעוצמה וחום מתפשט בכל הגוף. אתן מזיעות, מרגישות סחרחורת, מחנק ופחד גדול משתלט עליכן. לא, אתן לא עוברות התקף לב, זהו התקף חרדה. החיים במאה ה-21 בעולם המערבי, כרוכים בהרבה מאוד עומס רגשי ולחצים העלולים לגרום לנו לחוות התקפי חרדה. התקפים אלו יכולים להתרחש בכל מקום – בתור לסופרמרקט, בראיון עבודה או במסעדה, והם מופיעים בעוצמה ובפתאומיות. 

מהי הסיבה להופעת התקפי החרדה?

התקפי חרדה הם מעין מערכת התראה של גופנו על כך שכביכול קיימת סכנה ממשית. ההתקף היא אזעקת שווא משום שלא באמת קיימת סכנה, אך הגוף מכין את עצמו באופן אוטומטי להתמודדות עם האיום. התקפי החרדה מופיעים כאשר אנו סובלים מחרדות שונות – מצב של אי שקט הנובע מחשש שמשהו רע עלול לקרות. ישנם סוגים שונים של חרדות כמו אגורפוביה – חרדה ממקומות הומי אדם, חרדה חברתית המאופיינת בפחד ממצבים חברתיים כמו עמידה בפני קהל, הפרעה טורדנות כפייתית המלווה במחשבות טורדניות, הפרעת דחק פוסט טראומטית המתרחשת בעקבות אירוע טראומטי ועוד. החרדות עלולות למנוע מאיתנו לבצע פעילויות שונות והן פוגעות באיכות החיים ובבריאות שלנו ולכן טיפול מתאים באמצעות העצמת נשית נדרש לחזרה לחיים תקינים. 

העצמה, כוח, רצון, עזרה, תמיכה

נשים סובלות יותר מהתקפי חרדה

לפי מחקר בריטי שפורסם בכתב העת ״Brain and Behaviour״ ארבעה אחוז מהאנשים בעולם סובלים מהפרעת חרדה. לרוב מדובר בצעירים עד גילאי 35, והנתון המעניין הוא שנשים סובלות פי 2 מגברים מהתקפי חרדה. החוקרים לא מצאו מהי הסיבה לכך, אך ייתכן שהפער בין גברים ונשים נובע מכך שנשים פתוחות יותר מגברים לדבר על החרדות מהן הן סובלות. זוהי גם הדרך לטפל בחרדות – כאשר נשים משוחחות על החרדה, כמו למשל במפגשי העצמה אישית לנשים, הן מצליחות בקלות רבה יותר להתמודד עם המצב ולהתגבר על החרדות. 

הפתרון לחרדות: מפגשי העצמה נשית

אם גם אתן סובלות מחרדות וחוויתן התקפי חרדה, כדאי לכן לשקול לגשת למפגשי העצמה נשית אישית. מפגשים אלו כוללים שיחות עם מאמנת אישית, היוצאת איתכן למסע יד ביד ומסייעת לכן לאתר את החוזקות ואת הערכים שלכן. המאמנת מקשיבה לקשיים ולאתגרים המלווים אתכן בחיי היום יום ומעניקה לכן את הכלים להתגבר על משברים ועל החרדות. אתן תצאו מהמפגשים האלו מחוזקות ומועצמות יותר מאי פעם.

מאמרים נוספים של פורטל טיפול בחרדות

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.