חרדת בחינות

חרדת בחינות ומבחנים נחשבת לנפוצה במשפחת החרדות, וכאשר היא מופיעה, זו עלולה להוציא מריכוז את האדם הסובל מחרדה זו. למרות היותה שכיחה, מרבית האנשים הסובלים מחרדה זו אינם מודעים לכך או בוחרים להתעלם ולא לגשת ולקבל טיפול מתאים. יש לציין כי חרדה זו עלולה להגיע בגלל נסיבות שונות, למשל חוסר בערך העצמי של האדם כלפי עצמו, כיצד יראה בעיניי אחרים ועוד.

טיפול בחרדת מבחנים ובחינות, נחשבת למהירה ולרוב תוך מספר מפגשים בודדים יוכל האדם הסובל מחרדה זו לשוב לעצמו ללא החרדה. סטודנטים ותלמידים הם "קהל היעד" של החרדה, וניתן למצוא מקרים אשר התלמיד נכשל לא אחת בעקבות החרדה. לכן, אם אתם חשים כי החרדה סוגרת עליכם ובשל כך אינה מאפשרת לכם להתרכז בחומר שעליו תבחנו, פנו אל טיפול בחרדות ע"מ לשנות את מצב זה.

תסמינים פיזיים לחרדה והשלכות לטווח הארוך

בניגוד לסוגי חרדות אחרות מעין אלו של חרדות קיום וחרדות בריאותיות, ניתן לומר כי התסמינים הפיזיים של חרדת בחינות נחשבים לקלים יחסית. כלומר, קיימים תסמינים פיזיים אך עיקרם מתמקדים בעיקר בתחושות ופחות במעשים. כך למשל אי נוחות ואי שקט פנימיים נחשבים למצויים בקרב הסובלים מחרדה זו, כמו גם כאבי ראש, תחושת חוסר יציבות, דופק מואץ וכאבים בחזה עלולים להתלוות לחרדה.

הטיפ הטוב ביותר הוא קודם לנסות להירגע ולהרגיע את המחשבות הטורדניות הללו. ישנם דרכים רבים להרגעת חרדות, כמו למשל טיול באוויר נקי, ספורט ופעילות גופנית, האזנה למוסיקה או למעשה כל דבר שיסיח את דעתכם מן החרדה ויגרום לחוש בטוב יותר. אצל אנשים רבים קיים הצורך בחיזוק של הקרובים אליו, ולכן במידה ואחד מבני המשפחה או החברים הקרובים אליכם נמצא כעת במצב זה, תוכלו לסייע לו באמצעות חיבוק, הקשבה והכלת המחשבות שלו גם אם אילו נראים כתלושים ורחוקים.

מבחן, שאלות

טיפול אישי של חרדת בחינות

כאשר מדובר על תופעה החוזרת ונשנית כל תקופת מבחנים, רצוי לפנות אל טיפול אישי ומקצועי של חרדת בחינות. מטפל מוסמך ומנוסה ידע כיצד לנתב אתכם אל המקום הבטוח עבורכם, וע"י זה תוכלו להשאיר את החרדה הרחק מכם ואי לא תתפוס את חייכם. אופן הטיפול הינו שונה אצל כל מטפל, והוא לרוב מותאם לנסיבות המשתנות. אם אך זאת ישנם כמה דברים שהמטפל יזדקק לדעת עם תחילת הטיפול כמו למשל: מתי הופיע החרדה לראשונה? מדוע היא כה משפיע על חייך? האם החרדה היא אמיתית או שמא מדובר בדמיון ופערים בין העולם האמיתי? ושאלות אשר ימפו למטפל היכן אתם עומדים ומה מצבכם מבחינה נפשית.

פורטל טיפול בחרדות הינו אחד המוכרים בטיפול טבעי בחרדות בכלל וטיפול של חרדת בחינות ומבחנים בפרט. לנו מטפלים מוסמכים ומנוסים אשר ילוו אתכם יד ביד, ייעצו לכם ויסייעו לכם לנתב את חייכם עד כדי שיפור משמעותי ותחילתו של עידן חדש ללא חרדות. אל תהססו, וצרו קשר עוד היום על צוות הפורטל והתחילו לשפר את חייכם.

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.