טיפול בחרדה התקף חרדה

אנו חיים בעידן בו החיים הם סיר לחץ אחד גדול, החל מלחץ כלכלי וטירוף סביב העבודה, ועד למתח נפשי ומחויבות לחיי המשפחה. מצב זה עלול לגרום לעיתים להתקפי חרדה בקרב אנשים רבים, בייחוד כאשר נדמה לאדם כי הכל סוגר עליו וכי אין פתרון למציאות בה הוא נמצא. בדיוק לשם כך נועד טיפול בחרדה התקף חרדה, אשר כולל בתוכו שינוי יסודי מהשורש לגבי התפישה שלכם אל מול המציאות. טיפול בחרדות טוב הוא כזה אשר יגרום לכם לצאת מהתקפי החרדות הבאים בתדירות גבוהה, וכמו כן תלחץ אתכם מהסיר לחץ אשר נראה כי הוא עומד להתפוצץ בכל רגע.

טיפול זה נחשב למועיל עקב היותו קצר טווח, וכי הוא נוגע בדיוק בנקודות הרגישות אשר גרמו לחרדה להגיע. שיטת הטיפול שלנו נקראת CBT, והיא נעשית באמצעות שלושה שלבים אשר יפרטו כאן בהמשך המאמר.

טיפול בחרדה התקף חרדה

כיצד פועלת שיטה זו ותוך כמה זמן היא משפיעה?

שיטת טיפול בחרדה התקף חרדה CBT היא למעשה מותאמת אישית עבור כל מטופל ומתאימה את עצמה למצבו הרגשי של המטופל. מיד עם תחילת הטיפול בחרדות, יאבחן המטפל את המטופל על ידי סדרת שאלות לשם הכרת החרדה. כך למשל יישאל המטופל כמה זמן החרדה? מתי היא פגשה אותך לראשונה? מה המחשבות שרצו בראש באותם רגעים של התקף חרדה? האם היו סימנים פיזיולוגיים במהלך התקופה? ועוד שאלות אשר מטרתם לכוון את המטפל אל עבר מקור החרדה – מה שיקל עליו לסייע לכם לצאת ממצב זה. בקרו בעמוד שאלון חרדה.

שלב זה של האבחנה הינו הראשון בין שלושת השלבים, אך הוא נחוץ ביותר לשם הבנת רקע המטופל והכרת מצבו הנפשי והרגשי. בשלב הבא ימקד המטפל את נושאי השיחה לחרדה עצמה, כלומר לראשונה יחשוף אתכם המטופל לחרדה על מנת להכירה ולראשונה תוכלו להתמודד ישירות מול חרדה זו.

השלב האחרון של טיפול בחרדה התקף חרדה

לאחר "המטפל יחשוף את המטופל ישירות לחרדה, ולמעשה יציב לו מעין ראי לשם הבנת הפערים בין האופן שבו המטופל תופס את החרדה, למציאות האמיתית שרחוקה שנות אור. ולכאן נכנס השלב האחרון של טיפול בחרדה התקף חרדה, והוא הטמעת התובנות הללו של הפערים בין המציאות לחרדה, כך שהמטופל יוכל לחזור לחיי שגרתו והפעם ללא חרדות טורדניות.

רגע לפני שתפנו אל טיפול בהתקף חרדה, רצוי לברר את שיטת הטיפול המתאימה לסוג החרדה שלכם. ככל והטיפול יהיה ממוקד, כך זמן הטיפול התקצר ואתם תשובו לחייך בתוך תקופה קצרה יחסית. פורטל טיפול בחרדות מציע מגוון שיטות טיפול על ידי מטפלים מוסמכים ומנוסים, אשר יעזרו לכם להתמודד עם החרדה ואף לנצח אותה…

עוד מאמרים מעניינים באתר

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.