טיפול טבעי בחרדות

כאשר אדם סובל מחרדות ומחפש טיפול יעיל, יעמדו לפניו מספר דרכי טיפול להיפטרות מהחרדות. לכל אחד מדרכים אלו יש יתרונות וחסרונות, וכאן במאמר נסקור את היתרונות והחסרונות שלהם. סוג הטיפול הראשון הוא טיפול טבעי בחרדות, כלומר באמצעות טיפול פסיכולוגי או תרגילי שחרור. הסוג השני הוא טיפול תרופתי, וזה נעשה ע"י נטילת תרופות הנוגדות חרדה.

נתחיל דווקא מהסוג השני והוא נטילת תרופות נוגדות חרדה: היתרונות בכך הן ההרגעה המהירה יחסית ולעיתים אף מיידית שלא התקפי החרדה, אך בד בבד גם גורמות לאדם להתמכר לתרופה וביום שירצה להיגמל, ייתקל לרוב בקשיים פיזיים להפסקת נטילת הכדורים. פרמטר נוסף שחשוב להבין לפני נטילת התרופה, היא העובדה כי התרופה לא עוקרת מהשורש את הגורם לחרדה, אלא בונה חזרה את ההורמון בגוף האדם המגן מפני חששות אלו.

חרדה

טיפול טבעי בחרדות פסיכולוגי

לעומת זאת טיפול טבעי בחרדות ע"י מטפל או פסיכולוג, יעזרו לכם לעקור את החרדה מהשורש ע"י זיהוי החרדה, אבחנה מקצועית והכנת תוכנית טיפול עבורכם. החיסרון המרכזי הוא זמני הטיפול, אשר יבלמו את התקפי החרדה רק לאחר מספר טיפולים. אם כי חשוב לציין כי אורך הטיפול מושפע בעיקר מהמטופל וברצון שלו להילחם בחרדה עד חורמה, ככל ושיתוף הפעולה בין המטפל למטופל יגבר כך גם זמני הטיפול יהיו בהתאם.

אצל חלק מהאנשים השיקול המרכזי יהיה העלות של טיפולים, מה שיגרום להם להעדיף טיפול תרופתי ע"פ טיפול פסיכולוגי. אך כאשר בוחנים את הדבר לעומק מגלים כי אין זה כ"כ מובן מאליו. למרות היותם של טיפולים טבעיים בחרדות יקרים יותר ויכולים לנוע (בממוצע) כ-350 עד 450 שקלים לטיפול, במבט כלכלי גם כאן יש יתרון מפני שלאחר סדרת מפגשים כבר תיהיו מאחרי החרדות, לעומת התמכרות לתרופות אשר תאלץ אתכם להשתמש בתרופות למשך תקופה של כמה חודשים עד מספר שנים.

סוגי טיפולים נוספים וטבעיים

כאשר מדברים על טיפול טבעי בחרדות, מתכוונים למכלול ולא לשיטת טיפול ספציפית. אך יש לדעת כי גם בטיפול טבעי יש סוגי טיפול למשל: שיטת CBT שהיא פועלת בצורת אבחון החרדה, חשיפה למציאות באמצעות הבנת הפערים בין החרדה למציאות ולבסוף הטמעת התובנות ושינוי התפישה שלכם כלפי החרדה. ישנה שיטת טיפול נוספת הנקראת שיטת NLP, אשר מתרכזת בעיקר בדקדוקי מילים ופועלת גם על שחרור לחצים באמצעות דמיון מודרך.

גם טיפול אצל פסיכולוג הוא אופציה מעניינת, כאשר אופן הטיפול מתרכז בשינוי התת מודע. ישנם עוד סוגי טיפולים כגון שחרור לחצים באמצעות תרגילים שונים, שילוב ספורט וכדומה. רגע לפני שתפנו למטפל לצורך טיפול טבעי בחרדות, רצוי כי תבדקו את אופן הטיפול והאם הוא נראה לכם כמתאים עבורכם. זכרו! לכל אדם מגיע לחיות חיים תקינים ללא חרדות, ולכן שיטת טיפול שמתאימה עבורכם הינה הכרחית להמשך חיים תקינים אלו.

עוד מאמרים בנושאי חרדות

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.