מה זה NLP

שיטת NLP, הינה אחת השיטות הנפוצות בקרב מטפלים העוסקים בתחום בריאות הנפש. אך מה זה NLP? אינ אל פי הוא קיצור של Neuro-linguistic programming ובעברית: תכנות נוירולוגי לשוני. שיטה זו מתמקדת בגישת המטופל כלפי פעולות מסוימות מהן הוא סובל. כך למשל מטפל אשר סובל מפחד גבהים ויוצא בהצהרה "שאי אפשר להתגבר על הפחד" מסמלת על עומק הפחד לעומת מטופל אשר יגיד כי "זה נראה כמעט בלתי אפשרי לעמוד בכזה גובה". הניואנסים הקטנים האלו, הם אלו אשר יסמלו למטפל את רמת ההפרעה ממנה המטופל סובל.

שיטת NLP מתאימה לקשת רחבה של טיפולים בתחום בריאות הנפש, כמו חרדות, דיכאון, פחדים, פאניקות וכיוצ"ב. יתרה מכך, כיום גם מאמנים אישיים (קאוצ'רים), יועצים ומאמנים עושים שימוש רחב משיטה זו אשר שינתה לטובה לאנשים רבים את חייהם.

בריאות הנפש, שיטות טיפול, NLP

כיצד פועלת השיטה בפועל?

ראשית, השיטה פותחה מתוך הבנה כי תפישותיו של אדם שונות מהותית מזו של אדם אחר. כמו המשל הידוע על מלך שנתן לעבדיו להביט אל תמונה אומנתית, ושאל אותם מה הם רואים בתמונה? וכמו במשל כך בעולם האמיתי לכל אחד יש את הראייה שלו כלפי סיטואציות מסוימות וכל אדם מפרש מקרים בצורה שונה מזו של האדם העומד לצידו. שנית ולאחר הבנת התובנה הנ"ל, המטפל יעבוד על הכלת התפישות והפרשנויות של המטופל אשר תגרום להביט בצידו החיובי של החרדה או ההפרעה ממנה סובל האדם.

כאשר שואלים מה זה NLP רבים מבקשים לדעת את יתרונות הטיפול, ואכן ישנן כאלה והרבה. שיטת הטיפול אשר יוצאת מתוך הבנה כי כל אדם רואה את העולם בצורה שונה, היא זו אשר תאפשר גם למטפל "להיכנס אל תוך מוחו" של המטופל ולראות את ההפרעה מנקודת מבטו הסובייקטיבית. יתרון זה אף מאפשר טיפול בהתאמה אישית לכל מטופל, ושינוי מתאים לכל סוג הפרעת הטיפול דינמי ומשתנה בין מקרה כזה לאחר.

מה זה NLP, פירוש המילה אינ אל פי באנגלית

לאחר שהבנתם מה זה NLP נעבור לצד הפרקטי

עד כה דיברנו על הפן התיאורתי של מה זה NLP, אך יש גם את הצד הפרקטי והמעשי של שיטה זו. לשם המחשה נחזור לדוגמה הראשונה המתארת אדם הסובל מפחד גבהים (תופעה די נפוצה), עם תחילת הטיפול המפגשים יבוססו בעיקר על התיאוריה לשם הבנת מצב הפחד, השלכותיה ובהתאם לכך את אופן הטיפול. לאחר הטעמת התובנות – שינוי המחשבה – המטופל ייחשף בהדרגה לפחד, כמו התקדמות הדרגתית בעליה לקומות גבוהות עד להיפטרות מלאה מהפחד החוסם את חייו.

פורטל טיפול בחרדות, מציע שיטות טיפול מותאמות אישית בהתאם למצב המטופל הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי. המטפלים שלנו יתאימו עצמם להפרעות השונות, כך שהמטפל יחווה את החרדה או הפחד שלכם בדיוק מהמקום שבו אתם חווים אותו – מה שיאפשר הזדהות, הבנה והתמודדות נכונה עם ההפרעה או החרדה.

עוד מאמרים בנושאים קשורים

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.