סוגי דיכאון

אחת ההפרעות המוכרות בתחום בריאות הנפש, הינה דיכאון. דיכאון הינו מצב בו האדם חש כי הכל סוגר עליו וכי הוא נמצא במרה שחורה, ולעיתים אף עולות שאלות קיומיות. חשוב לומר כי ישנם סוגי דיכאון רבים, כך שאין להקיש בין סוג אחד של דיכאון לסוג אחר. מטפל מוסמך בדיכאונות ידע להתאים את אופן הטיפול ע"פ מצבו הנפשי של המטופל הניצב לפניו, כך וככל והדיכאון ישן ונוכח זמן רב בחייו של המטופל, אורך הטיפול לרוב יהיה בהתאם.

נקודה נוספת ומעניינת שכדאי לדעת קודם תחילת טיפול בדיכאון ללא תרופות. כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי ותוכלו לראות תוצאות בתוך זמן קצר, על המטופל לשתף פעולה באופן מלא עם המטפל. שיתוף פעולה זה בא לידי ביטוי בפתיחות, ברצון המטופל להיפרד מהדיכאון ואף לעשות שיעורי הבית ע"פ תוכנית הטיפול של המטפל.

אישה סובלת מדיכאון

הכירו את סוגי דיכאון הקלים והקשים יותר

דיכאון כרוני – כשמדברים על סוגי דיכאון, אחד הבולטים הוא דיכאון כרוני כלומר, דיכאון תמידי שנמצא בכל שעות היממה במוחו של המטופל. ברוב המקרים ימליץ המטפל לשלב טיפול תרופתי יחד עם טיפול נפשי כדי לייעל את הטיפול ולהשיג תוצאות מהירות יותר.

דיכאון אחרי לידה – הוא נחשב לאחד הקלים הן מבחינת האישה הסובלת מהדיכאון, והן מבחינת אורך הטיפול. טיפול זה הינו ממוקד במצבי הרוח של האישה בעקבות הלידה (אם כי מקור הדיכאון משתנה בין אישה לאישה).

דיכאון מהחיים – מצב זה קשה יותר מבין סוגי דיכאון אשר ממוקדים יותר או מגיעים מגורם ספציפי. למעשה מדובר בדיכאון אשר דורש עבודה יסודית מהשורש ומצריך התמדה ורצון חזקים אצל המטופל, ובעזרת ליווי מסור של מטפל מומחה יהיה ניתן לשוב לחייך.

דיכאון בגיל ההתבגרות ובגיל המעבר – דיכאון זה נפוץ בקרב מרבית האוכלוסייה הן בנערים אשר יוצאים אל העולם לראשונה, והן על גברים ונשים בגיל המעבר המביטים אחרת על החיים. למרות היותו נפוץ, חלק מהאנשים יעברו את תקופה זו ללא השלכות פיזיות או נפשיות, וכאשר כן יש כאלו כדאי לפנות אל גורם מנוסה.

דיכאון לאחר טראומה – זה יכול להיות בעקבות תאונה, אובדן של בן משפחה, שינוי גדול בחייו של האדם ועוד. במקרה זה ובתהליך חשיפה איטי ומותאם, ייחשף המטופל שוב לטראומה ממנה הוא סבל ולאחר שינוי בתפישה כלפי הדיכאון יוכל המטופל להביט שוב בדיכאון זה.

דיכאון אחרי פרידה או גירושין – גירושין הם לא דבר נעים לכל אחד מבני הזוג, בייחוד כאשר יש ילדים ברקע אשר נחשפים לתהליך זה. אם זאת ובעזרת הדרכה מוקדמת ניתן להתמודד בהצלחה עם תקופה זו ולצאת לדרך חדשה כאשר הגירושין או הפרידה כבר מאחוריכם.

אבחנה אצל מטפל תענה על כל השאלות

ישנם סוגי דיכאון נוספים, וכמו שנאמר בתחילת המאמר דיכאון נובע ממקרים שונים, חוויות שונות ומשפיע על כל אדם בצורה אחרת. אבחון מקצועי אצל מטפל מוסמך ומנוסה תסייע לכם להבין קודם כל מהו הדיכאון במידה ויש כזה, ולאחר מכן להתאים את שיטת הטיפול בהתאם לכך.

עוד מאמרים קשורים בנושא

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.