פיתוח אישי

החיים לעיתים מאתגרים ודורשים שינויים והסתגלות למצבים שלא הכרנו קודם, וכאשר מגיעה תקופה זו – בין חיובית ובין שלילית – רצוי לפנות אל פיתוח אישי הכנה נפשית ובניית מיומנות לשינויים החדשים בחיים. ישנם אנשים אשר פונים אל מאמן אישי בכל תקופה מסוימת ולעיתים אף על בסיס קבוע, ולזה יתרונות רבים כאשר הבולט שבהן הוא העובדה כי המאמן מכיר היטב את חיי המטופל ויודע כיצד לנתב את חייו ומסייע לו בקבלת החלטות שונות. אך מרבית האנשים אינם כך, למעשה רוב האוכלוסייה אינה פונה למאמן אישי על בסיס קבוע אלא לעיתים נדירות, ורק אחוזים בודדים נעזרים בשירותיו של מאמן (קרי קאוצ'ר) באופן תדיר.

שיפור הערך העצמי, התקדמות רגשית

פיתוח אישי והעצמה אישית

ישנן מקרים אשר פונים אל בשל הצורך בהעצמה אישית, למשל גברים ונשים היוצאים לדייטים ומרגישים כי הם לא יודעים כיצד לבטא את עצמם ואיך לעצמם כדבעי. מאמן אישי ידאג להכין אתכם היטב לקראת הדייטים הבאים, וזאת באמצעות פיתוח מיומנות להצגה עצמית מול האדם אשר ישב מולכם. כמו כן גם כאשר תפקידו של מאמן כזה הוא לסייע לכם בהכנת יתרונות שלכם למשל בראיונות עבודה או בכל מקום אחר בו תרצו להציג את עצמכם.

העצמת אישית היא נושא בפני עצמו, וניתן לומר שברוב המקרים הדבר נובע בשל חוסר ביטחון העצמי והערכה עצמית נמוכה עד אפסית. לכל אדם בעולם יש המיוחדות שלו, ולכן אם אתם חשים כי אתם לא מצליחים למצוא אותה, לא תאמינו כמה תופתעו בעת טיפול אישי אצל מאמן המומחה בהעצמה אישית. טיפול זה לעיתים משנה חיים, ויכול להיות שזה הדבר שחוסם אתכם מלפרוץ מחסומים ולצאת קדימה.

מה אחרים יגידו ועוד קלישאות שכדאי לטפל

נקודה נפוצה שבה מטופלים נותנים עליה דגש רב, היא עניין התדמית החיצונית או מה שנקרא "מה יגידו החברים והמשפחה". נקודה זו מעניינת כי היא למעשה משקפת את המניעים הפנימיים והרגשיים שלכם, או יותר נכון היא מציגה כיצד אתם רואים את עצמכם מבחוץ. כאשר מטפל יציב מולכם ראי שבו תוכלו לראות את עצמכם באמת, התוצאות יהיו מדהימות ולפתע תגלו את האני הפנימי שלכם כפי שמעולם לא הכרתם.

לסיכום, פיתוח אישי נועד קודם כל בשבילכם. כלומר, הכנת תוכנית שבה תוכלו לראות את עצמכם כפי שאתם באמת, מה שיוביל אתכם לשלב הבא שהוא פריצת החסמים וביטחון עצמי מלא בכל נושא אחר בחייכם.

עוד מאמרים מעניינים באתר

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.