שיטות טיפול בלחץ וחרדות

לחץ וחרדות נחשבים לאחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על בריאות הנפש, אליהן מתלוות גם דיכאון והפרעות כפייתיות. ע"מ לטפל בשורש החרדה והלחצים, רצוי לפנות אל גורם המוסמך בטיפולים אלו אשר ידע לזהות את החרדה ולהעניק טיפול מתאים. כאשר פונים אל מטפל כזה, לרוב תגלו שיטות טיפול בלחץ וחרדות רבים, כאשר הבולטים שבהם הם טיפולים פסיכולוגיים ושיחות עומק לשם שינוי המצב הקיים.

שיטות נוספות ונפוצות, הן טיפול בתרופות להרגעת החרדה והלחץ ומינון הכדורים או התרופה תינתן ע"י רופא המתמחה בבריאות הנפש (פסיכיאטר).

לחץ, אי רוגע ושקט

טיפול באמצעות הרגעה פיזית

שיטות טיפול בלחץ וחרדות נוספות, מתקדמות יותר בהרגעה פיזית ופחות בטיפול פסיכולוגי ומותאם למצב האדם ולגורמים לחרדה. שיטות אלו מוכרות כטיפול באמצעות הרפייה ואומנות, הרגעת לחצים באמצעות יוגה או טיפולים אלטרנטיביים כמו דיקור סיני וכו'. שיטות אלו מתמקדות בעיקר בהרגעה מיידית ופחות בחשיבה לטווח הארוך או להסרת שורש החרדה והלחץ. לכן כאשר מדובר על משהו נקודתי וחד פעמי, לעיתים טיפולים אלו יעשו את העבודה וברוב המקרים גם תוך מספר מפגשים בודדים.

היתרון בטיפול פסיכולוגי בין יתר שיטות טיפול בלחץ וחרדות הינו גדול, והכוונה למומחיות של המטפל והבנת נפש האדם. כאשר המטפל מזהה מתח נפשי, אזי הטיפול יהיה ממוקד יותר לעומת מצבי דיכאון וחרדות אשר לרוב מבוצרים יותר בעמדותיהם ושולטות בחיי האדם חודשים רבים ושנים..

אלו שיטות טיפול בלחץ וחרדות מתאימות עבורי?

כפי שניתן להסיק עד כה, אופן הטיפול הינו אינדיבידואלי בין אדם לאדם, בין מצב כזה למצב אחר ובאופן הנסיבות הגורמות ללחצים והחרדות. כדי להתאים טיפול בלחץ וחרדות בדיוק עבורכם, רצוי למצות את מיטב האפשרויות וזאת באמצעות בירור מוקדם ושיחות למטפלים שונים. כמו כן, חוות דעת ראשונית עלולה לסייע לכם להבין את רמת החרדה או הלחץ ובהתאם לכך את הטיפול המתאים.

גם שנות הניסיון של המטפל הינה פרמטר חשוב שמומלץ לקחת בחשבון. ככל והבירור יהיה מעמיק ויסודי, כך תוכלו להבין מהו הטיפול המתאים עבורכם ולמי כדאי לפנות.

עוד מאמרים בנושאים אלו

פורטל טיפול בחרדות במספרים
0
טיפולים השבוע
0
שנות ניסיון
המלצות חמות של מטופלים
מאיר ג.רמת גן
קרא עוד
"לאחר שסבלתי מחרדות הרבה שנים הגעתי אל פורטל טיפול בחרדות וזכיתי לייחס חם ואישי ותוך זמן קצר חזרתי לחייך בחזרה"
דלית ח.פרדס חנה
קרא עוד
"ממליצה מאוד! עברתי מסע מפרך אך נשארתי עם טעם מתוק בסוף בזכות היחס, המקצועיות והליווי של המכון"
רינתי ק.הוד השרון
קרא עוד
"ממליצה בשמו של בעלי שסבל מדיכאון תקופה ארוכה מה שהשפיע על היחסים שלנו ועל האווירה בבית. הופעתי שכבר אחרי מספר מפגשים הוא התחיל לחייך והשאר היסטוריה"
ליאל ט.קריית חיים
קרא עוד
"הכל התחיל שסבלתי מחרדות קשות ליד אנשים עד שפחדתי לצאת מהבית. היום אני כבר מבינה שהכל מאחרי וזה בגלל הצוות המצוין שלא נתן לי להתייאש"
הקודם
הבא
מאמרים נוספים באותו הנושא
מאמר המערכת
מאמר המערכת

פורטל טיפול בחרדות, דיכאון ושיפור ביטחון העצמי.